Posílejte balíky třeba o 70 korun levněji než s Českou poštou! Spočítat cenu zásilky

Dopis, balík na Slovensko + jak poslat + poštovné, cenaNevíte jak poslat dopis nebo balík na Slovensko? My Vám poradíme! Přehledně jsme pro Vás zpracovali stručný přehled poštovného spolu s náležitostmi, které je třeba dodržet. Více v našem článku Dopis, balík na Slovensko + jak poslat + poštovné, cena

Dopis na Slovensko

Pokud posíláte dopis na Slovensko normální 16 KČ známka A Vám stačit nebude. Budete si muset, buď zakoupit známku s písmenem E jako Evropa, která aktuálně stojí 32 korun. Tato známka jde využít pouze pro dopisy do hmotnosti 50 gramů.

TIP:Pokud jste ještě před 1.1.2017 koupili známku E za 27 korun, použít jí můžete, i když stála méně!

Po Evropě se dají dopisy poslat pouze prioritně. Ceny za dopis jsou následující:Tabulka poštovné – dopis na Slovensko

 

Hmotnost Cena
do 50 g včetně 32 Kč
do 100 g včetně 48 Kč
do 250 g včetně 83 Kč
do 500 g včetně 117 Kč
do 1 kg včetně 197 Kč
do 2 kg včetně 337 Kč

 

Jak poslat dopis na Slovensko?

Dopis pošlete úplně normálně jako po České republice, jen je třeba vyplnit navíc k adrese příjemce zemi, nejlépe anglicky, tedy Slovakia – dopis může cestovat přes více států než jen ČR a SR. Pak jen stačí nalepit odpovídající známku E.

Nedávno jsem posílal pohled z Portugalska z Lisabonu, nalepil jsem známku odpovídající přibližně 25 korunám (0,75€) a dopis odeslal 11. prosince, doručen byl 16. ledna. Takže i když se služba jmenuje prioritní, mějte trpělivost, dopis dojde za pár týdnů 🙂

Slepecká zásilka do 7 kg je zdarma.

Tabulka ceník – doporučená zásilka na Slovensko

 

Hmotnost Cena
do 50 g včetně 77 Kč
do 100 g včetně 99 Kč
do 250 g včetně 134 Kč
do 500 g včetně 167 Kč
do 1 kg včetně 247 Kč
do 2 kg včetně 387 Kč

 

Tabulka ceník – cenné psaní na Slovensko

 

Hmotnost Cena
do 50 g včetně 102 KČ
do 100 g včetně 128 KČ
do 250 g včetně 163 KČ
do 500 g včetně 196 KČ
do 1 kg včetně 276 KČ
do 2 kg včetně 416 KČ

 

Balík na Slovensko

Pro posílání balíků v rámci Evropské unie neplatí žádná omezení ve smyslu celních problémů. Do Evropské unie se pro účely posílání zásilek počítají tato území.

Posílejte levněji než s Českou poštou!

Protože je posílání přes Českou poštu docela drahé, zkuste využít služby zaslat.cz – mají smlouvu s přepravci, vyzvednou balík zítra u Vás a doručí ho na Slovensko do 48 hodin (Lze poslat i dopisy a vyjdou levněji než doporučeně). Vše podstatně levněji, balíky začínají na ceně 169 korun!. Tady je odkaz na službu.

Balík na Slovensko můžete také poslat přes Českou poštu.
Nejlevnější je poslat balík jako Standartní balík – ekonomický

Balík do Polska
Balík na Slovensko

2 Comments

 • Jiří
  21.12.2015 - 22:34 | Permalink

  Dobrý den .Vaše stránky pro dotaz normálního,staršího člověka,jsou k ničemu.Když zadá do vyhledání“kolik zaplatím za známku na pohlednici z ČR do SR“,aby měl snad VŠ vzdělání.Nebudu přece vážit obyčejnou pohlednici,vyhledávání na Vaší stránce je nepřehledné i pro lidi,kteří umí na PC.Za služby,které platí občané,by jste měli ne trochu,ale hodně přidat.Sledování zásilek ze zahraničí funguje jen v zahraničí,po „překročení hranice“už nikdo neví,kde se „to ztratilo,kde to je,která pošta to převzala“.Nic ve zlém to nemyslím,moje žena i dcera také jsou(žena už ne) u pošty a vím,co je to za hroznou práci.Třídit blbé letáky a ještě k tomu normální pošta.Sám jsem jí to z těch“pytlů“ pomáhal třídit a to nesměly být letáky vložené do jednoho většího,podle předpisu-každý samostatně.Schválně jsem to zvážil a bylo to někdy i 50kg,říká se,“žena vydrží víc jak člověk“,ale toto bylo fakt neskutečné,v zimě,v létě,prší,škoda slov.Jako chlap,bych to nikdy nedělal,opravdu radši těžkou práci,ale toto ne.Doufám,že si tento můj „komentář“ přečte „žena“ a ne chlap,který neví,o co jde.Nejvyšímu můžete vyřídit,aby svoje vysoké odměny,které si nezaslouží,rozdělil mezi doručovatelky a ostatní zaměstnance(mimo jeho přímých podřízených,ti mají dost),tak zatím přeji hezký den a pěkné vánoční svátky.Ahoj Jiří

  • admin
   22.12.2015 - 8:56 | Permalink

   Dobrý den pane Jiří,

   děkuji za Váš komentář. Bohužel nejsem Česká pošta, pouze se o služby České pošty zajímám a vím, že najít na jejich stránkách nějakou informaci je složité. Proto vznikly tyto stránky, aby to bylo jednodušší. Nejsou ale rozpracované ještě tolik dopodrobna a tak na zadaný dotaz na známku z čr do sr se nic nenašlo.

   Ale je to jednoduché, platit budete za normální dopis 25 korun, stačí koupit na poště nebo v trafice, supermarketu… známku s označením E, která stojí 25korun.

   Se sledováním zásilek do zahraničí je problém. Česká pošta je docela pokroková a má možnost sledovat jakýkolik pohyb zásilek (překladiště, rozvozy atd.). Bohužel zahraniční pošty toto často nemají, a tak ani nelze informace od nich získat ve smysluplné podobě.

   Mějte pěkné Vánoce, Jarda

 • Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  TOPlist