Posílejte balíky třeba o 70 korun levněji než s Českou poštou! Spočítat cenu zásilky

Nepřevzetí doporučeného dopisuBLíží se Vám konec lhůty pro vyzvednutí dopisu na poště? Nebo už jste lhůtu propásli? Více v našem článku Nepřevzetí doporučeného dopisu.

Nepřevzetí doporučeného dopisu

Lhůta na vyzvednutí doporučeného dopisu je 10 dnů (včetně svátků a víkendů).
Pokud se Vám blíží konec lhůty pro vyzvednutí dopisu, můžete si tuto lhůtu prodloužit na internetu. Lhůtu lze prodloužit na těchto stránkách.

Nevyzvednutí doporučeného dopisu

Pokud Vám byl adresován doporučený dopis z úřadu nebo ministerstva a vy jste zrovna nebyli doma, je možné, že po uplynutí deseti dnů Vám bude doručen do schránky a vy nemusíte na poštu. Jak to poznáte? Snadno!
Na obrázku níže vidíte jednu výzvu, kterou jsem měl nedávno ve schránce. Pokud se podíváte do červeného kroužku, vidíte datum do kdy bude dopis uložen na poště. Za lomítkem je ale napsáno pozn.2, což znamená, že po uplynutí úložní doby bude dopis doručen k Vám do schránky a bude považován za doručený.

Výzva k vyzvednutí doporučeného dopisu
Výzva k vyzvednutí doporučeného dopisu

Pokud tedy na výzvě ve Vaší schránce je napsáno pozn.2, můžete vklidu počkat na uplynutí lhůty a dopis pak bude ve schránce.

Obálka doporučeného dopisu
Obálka doporučeného dopisu

Co dělat pokus je za lomítkem něco jiného než pozn.2 nebo tam není nic?

Doporučuji dopis vyzvednout co nejdříve.
Pokud jste již lhůtu propásli, dopis bude navrácen odesílateli.

Pokud Vám přišel dopis od soudu nebo obecně úřadů, snažte se ho převzít, pokud si ho nepřevezmete, stejně se považuje jako převzatý a vy se v tom případě jen těžko budete bránit.

Nepřevzetí doporučeného dopisu 2.33/5 (46.67%) 3 votes

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist