Posílejte balíky třeba o 65 korun levněji než s Českou poštou! Spočítat cenu zásilky

Doporučená zásilka – cena, co to je, zahraničí, sledováníChcete poslat doporučenou zásilku a nejste si jistí, jak velký může balíček být, nebo kolik Vás to bude stát a co vše k tomu potřebujete? Více již v našem článku Doporučená zásilka.

Česká pošta – Doporučená zásilka

Doporučená zásilka je srovnatelná služba jako doporučení psaní, ale do zahraničí. Články o poštovném do jednotlivých zemích najdete zde. Pokud ale chcete informace o službách v Čr podobající se doporučení zásilce, čtěte dále.

Musíme si vybrat z jiných služeb, které jsou poskytovány v ČR. Na výběr máme mezi doporučeným psaním – více zde. a doporučeným balíčkem.  Doporučené psaní je balíček s maximálními rozměry 50 x 35 x 5 cm a můžete v něm posílat předměty do hodnoty 580 korun. Na dražší předměty je zde cenné psaní. Podání se uskutečňuje spolu s podacím lístkem, který je třeba vyplnit, díky němu pak můžete vymáhat reklamaci, či se ho snažit najít, pokud by se ztratil (toto se netýká zákazníků se zákaznickou kartou České pošty, kde při podání není třeba používat podací lístek).

Další možností, jakou poslat „doporučenou zásilku“ je doporučený balíček. Je možné tímto způsobem posílat větší předměty. Maximální rozměry jsou – součet tří stran maximálně 90 cm a zároveň nejdelší maximálně 60 cm. Doručení trvá o něco déle než u doporučeného psaní, kde je dodání většinou do druhého dne. Zde si počkáte cca 3-5 dnů.

Doporučenou zásilku můžeme poslat také jako cenný balík, balík do ruky nebo balík na poštu.

Doporučená zásilka – ceník

Možností máme tedy několik:

Do hmotnosti/cena
Doporučené psaní 50g/ 38 Kč 100g/ 46 Kč 500g/ 48 Kč 1 kg/ 54 Kč 2 Kg/ 60 kč
Doporučený balíček 500g/ 74 Kč 1 Kg/79 Kč 2 Kg/ 83 Kč

Obě možnosti jsou osvobozeny od DPH.

Doporučená zásilka – cena, co to je, zahraničí, sledování 5.00/5 (100.00%) 1 vote

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist