Posílejte balíky třeba o 70 korun levněji než s Českou poštou! Spočítat cenu zásilky

Jak dlouho trvá převod peněz z dobírky – za jak dlouho přijde dobírkaPoslali jste balík nebo dopis na dobírku a ptáte se, kdy mi přijdou peníze z dobírky na účet?

Jak dlouho trvá převod peněz z dobírky

O službě České pošty, kdy posíláte zboží a dostáváte za něj peníze pomocí služby dobírka jsme si psali v tomto článku – jak poslat balík na dobírku.

Balík či psaní je poslané a Vy čekáte, kdy přijdou vybrané peníze.

Samotné převedení peněz potom, co je balík doručen trvá zpravila 2 pracovní dny.

PŘÍKLAD:To znamená, že pokud je adresátovi doručen balíček v úterý, pošťák donese na konci směny peníze do centrály, ve středu pošta zadá příkaz v bance a ve čtvrtek máte peníze na svém účtu.

Jak jsem přišel na dva pracovní dny? Mám eshop a porovnal jsem posledních 30 balíků, které jsem odeslal s Českou poštou.

Kdy dorazí peníze z dobírky
Kdy dorazí peníze z dobírky

Za jak dlouho příjde dobírka od odeslání balíku

Je to jednoduché v podstatě stačí sečíst dobu, za jak dlouho je doručen balík o odeslání + dobu převodu, kterou jsem si v minulém odstavci určili na 2 pracovní dny -> tak získáte dobu za jak dlouho dojdou peníze z dobírky.

V podstatě se tak jedná o 4-5 pracovních dnů od odeslání, pokud adresát převezme balík přímo od pošťáka.
Tato doba se proto prodlužuje, pokud si zásilku jde adresát vyzvednout na poštu, během úložní doby.

Jednoduché pravidlo: Peníze z dobírky by měly být na Vaše účtu do 14 dnů od odeslání. Pokud nejsou, podívejte se na stránky České pošty a zjistěte, zda byl balík doručen – odkaz zde.

Nepřišly peníze za dobírku

Pokud jste se podívali do online aplikace České pošty a balíček je již více než 3 pracovní dny doručený a peníze Vám nepřišly na bankovní účet, můžete reklamovat nepřipsání dobírky na účet.

Stačí zajít na jakoukoliv pobočku pošty, vzít sebou podací lístek a poprosit o reklamaci dobírky. Poskytnete jim svoje telefonní číslo, do pár dnů Vás bodou kontaktovat z centrály a celou situaci a Vámi vyřeší.

Sám jsem cca 5x pokazil číslo účtu, nenapsal kód banky atd. Pak mi zavolali, vysvětlili mi, že jsem to zkazil, nadiktoval jsem správné číslo a bylo to 🙂

Jak dlouho trvá převod peněz z dobírky – za jak dlouho přijde dobírka 3.00/5 (60.00%) 2 votes

3 Comments

 • Honza Novák
  28.6.2017 - 14:20 | Permalink

  tak mi se to stalo několikrát,nepřišly peníze za dobírku,vždy jsem podal reklamaci a peníze došly na účet , u dobírky do 2000 kč byly peníze na účtě do 3 dnů od podání reklamace a u dobírek nad 2000 Kč byly peníze na účtě do dvou měsíců

 • Marie
  25.10.2017 - 11:39 | Permalink

  Dobry den ,kdyz posilate balik na dobirku slozenkou do kdy pridou penize

  • admin
   5.11.2017 - 10:52 | Permalink

   Dobrý den, do 3-4 pracovních dnů od dodání. Ale někdy to může trvat až 10-14 dnů. Pak už bych řešil reklamaci.

 • Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  TOPlist